İnce İnşaat İşleri

İnce inşaat işleri
 

İnce inşaat işleri, konut, alış veriş merkezleri, sanayi tesisleri ve diğer irili ufaklı tüm yapılarda ana iskeletin ( Temel, kolon ve tabliyeler ) oturtulmasının ardından arta kalan işlerin tamamına ince inşaat işleri denir. Duvarlar ( Gaz beton, Tuğla ), kara sıva, alçı sıva, kapı pencere doğramaları, yalıtım ( ısı,su,ses ), iç ve dış boya, zemin betonu, seramik ve mermer, vitrifiye, parke, çatı imalatı, elektrik, su ve doğalgaz tesisatları gibi işler, inşaatın ince kalemler kategorisine girer. 

Gerek büyük kurumsal inşaat firmaları olsun gerekse orta ölçekli projeler yapan yapı müteahhitleri olsun, ince inşaat işlerinin imalatları önemsedikleri kalemler arasındadır. Zira yapılan uygulamalar göz önünde olacağından yani son kullanıcı tarafından bizzat görüleceğinden titiz bir imalat gerektirir. Kaliteden ödün vermeden yapılacak bu işler projenin sonunda müteahhit firmaya fazlasıyla itibar kazandırmaktadır.

Bu uygulamalar yaptırılırken kalitenin yanı sıra iş güvenliği de önemsenmesi gereken konuların başını çekiyor. Projeyi üstlenen alt yüklenici firma, personeline kişisel koruyucu malzeme temin etmeli, zorunu hale gelen mesleki yeterlilik belgesine sahip ustalar çalıştırmalı, iş güvenliği uzmanı çalıştırmalı, çalışanların SGK ve diğer haklarını zamanında ve muntazam ödemelidir.

İnşaat şirketleri, bu tür işleri yaptırırken genelde bu alanda deneyim sahibi ve referansları güçlü başka firmaya taşere etmektedir. Diğer bir adıyla alt yüklenici ( Taşeron firma ) üstlediği işleri eksiksiz ve zamanında yapması son derece önem arz etmektedir. Bu alanda ZAP YAPI, 2005 yılından bu yana verdiği memnuniyet odaklı kaliteli hizmet ile kısa sürede yapı üreticilerinin birinci tercihi haline gelmiştir.

İnce İnşaat İşleri fiyat teklifi almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurarak fiyat talebinde bulunabilir, 0216 422 89 11 numaralı telefondan ZAP YAPI müşteri temsilcilerine bağlanarak sorularınıza cevap alabilirsiniz.

Hizmet kalemlerimiz;

  • Dış cephe ısı yalıtımı ( EPS Mantolama, Taş yünü Mantolama, Fugalı Mantolama,  Yalı Baskı…  )
  • Sıva uygulamaları ( Kara sıva, Alçı sıva, Akrilik Esaslı Macun, Alçıpan, Kartonpiyer…)
  • Şap uygulamaları ( Daire Şapı, Helikopterli şap, Otopark Şapı, Saha Betonu, Endüstriyel zeminler… )
  • Asfalt uygulamaları ( Desenli renkli asfalt, Yol asfaltı, Otopark asfaltı, Site yolu asfaltı, Park asfaltı... )
  • Seramik uygulamaları ( Fayans, Kalebodur, Doğal taş, Mermer… )
  • Duvar örme uygulamaları ( Taş duvar, İstinat duvarı, Çevre duvarı, Tuğla duvar, Gazbeton Duvar, Ytong Duvar… )
  • Boya uygulamaları ( İç & Dış cephe, Dekoratif ve endüstriyel boya kaplamaları… )
  • Tadilat ve Dekorasyon ( Komple ve lokal yenileme… )