Isı ve Ses Yalıtımlı Hafif Şap

Isı ve ses yalıtımlı hafif şap, binalarda yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlayan ve normal şapa oranla 10 kat daha hafif olan çimento esaslı bir yapı malzemesidir. Isı ve ses yalıtımlı hafif şap, İtalya inşaat teknolojisinin yapı sektörüne kazandırdığı önemli bir yapı elemanıdır. Eski tip şap betonu, binalara fazladan yük bindiriyordu. Ancak, Isı Yalıtımlı Hafif Şap, eski uygulamaya oranla 10 kat daha hafif olmasının yanı sıra yüksek ısı, ses ve su yalıtımı da sağlamaktadır. Hafif Şap Betonu, teraslarda su yalıtımı, çatı altlarında ısı yalıtımı sağlamak amacıyla da kullanılmaktadır. Yaklaşık %80 su geçirmeme özelliği vardır. Katlar arası ısı yalıtımı ve topuk sesini önlemek amacıyla tercih edilmektedir. İzolasyonlu Hafif Şap uzun ömürlüdür, donma ve erime dayanımı yüksektir. Hızlı ve kolay uygulanır. Isı Yalıtım Şapı, üretim ve uygulama esnasında doğaya zararlı hiçbir atık ortaya çıkarmaz. Hafif Şap İstanbul


hafif şap
 

Özellikleri

Katlar arası ses yalıtımı sağlaması bu malzemeyi değerli kılan en önemli özelliktir. Ortalama 40 ile 50 desibel arası ses yalıtımı sağlar. Bu yönüyle apartman yaşamında komşuluk ilişkilerinin zarar görmemesi açısından biçilmiş kaftandır. Ayriyeten bu ürünün kullanıldığı katlarda parke altı ısı yalıtımı için ekstra bir şey yapmaya gerek yoktur. Çünkü istenen sıcaklık zaten sağlanıyor. Ayrıca çatlama yapmayan ve darbe emici özelliği olan bir üründür.

  • Hafifliğiyle bina ömrüne olumlu katkı sağlar,
  • Normal şap gibi üzerine mermer, fayans, membran, parke yapılabilir,
  • Teras, balkon ve banyo gibi ıslak zeminlerde uygulanarak meyil verilebilir,
  • Uygulandığı alanlarda nem, küf ve rutubeti önler,
  • Dünyada uygulama alan geniş olan bir üründür,
     

Isı ve Ses Yalıtımlı Hafif Şap
 

Uygulaması

Uygulaması son derece kolaydır. Dış mekanda bu iş için yapılmış teknoloji araçlarda hazırlanan beton, pompa yardımıyla hortumla katlara aktarılır. Kendiliğinden yayılma özelliği olduğundan daha kısa sürede uygulanabilir.

Hafif Şap Betonu

Hafif şap betonu diğer bir adıyla Euro şap olarak da bilinir. Bina yükünü azaltmak, daireler arası ses izolasyonu sağlamak, sulu zeminlerde “teras, balkon, banyo, WC, mutfak”  su yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılan yeni bir yapı malzemesidir.


ısı yalıtımlı hafif şap
 

Isı yalıtımlı şap fiyatları

Kendiliğinden yayılan şap olarak da bilinir. Eski tip ağır şaplara oranla fiyatı biraz daha yüksektir. Fiyat aralığını belirleyen bazı unsurlar vardır. Kat yüksekliği, atılacak şapın kalınlığı, uygulamanın metrajı gibi. ZAP YAPI olarak m2 fiyat tekliflerimizi yapılacak keşif sonrası vermekteyiz.

Termo Şap

Termo şap, hafif özel katkılarla mukavemeti arttırılmış ve tek tabaka şeklinde dökme şap olarak uygulanmaktadır. Tüm yapıların ara katlarında ısı ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılabilmektedir. 5 ile 30 santigrat derecede hava sıcaklıklarında uygulanmalıdır.


kendiliğinden yayılan şap
 

Isı ve ses yalıtımlı hafif şap, Isı Yalıtımlı Hafif Şap, Hafif Şap, hafif şap İstanbul