Ofis İşyeri Büro Tadilatı

 

Ofis tadilatı, şirket yönetimlerinin yer aldığı ve iş hayatının ilk göze çarpan mekânlarında yapılan renovasyon çalışmalarıdır. İşyeri tadilatı, en başından en sonuna kadar çok iyi planlanması gereken bir iştir. Zira hiçbir şirket, müşterilerini kötü bir işyerinde ağırlamak istemez. Büro tadilatı, kullanılacak malzemeden yapılacak tüm uygulamaların kalitesine kadar ilk izlenim ve güven için oldukça önemlidir.

Komple tadilat ve diğer adıyla anahtar teslim tadilat yöntemiyle yapılacak iyi bir uygulama, firmaya prestij katacağı gibi iş ortaklarına da güven verecektir. Bu yazımız inşaat tadilat işleri konusunda A’dan Z’ye aklınıza takılabilecek tüm noktalar hakkında bilgi içermektedir. Aşağıda sırasıyla yapılması gerekenlere yer vereceğiz. Bu makaleyi sonuna kadar okumanız halinde gerek mağaza tadilatı olsun gerekse de fabrika tadilatı hakkında ve diğer tadilat dekorasyon işleri hakkında oldukça bilgi sahibi olacaksınız.

Ofis tadilatı ve işyeri dekorasyonu konularında tecrübeli ve profesyonel ekiplere sahip İstanbul tadilat firması ZAP YAPI, bir telefon uzağınızda. Her türlü tadilat işleriniz için, ücretsiz keşif formumuzu doldurarak fiyat talebinde bulunabilir ya da 0216 422 89 11 numaralı telefondan ZAP YAPI müşteri temsilcilerine bağlanarak sorularınıza cevap alabilirsiniz.

Ofis tadilatı

Ofis tadilatında aşağıda vereceğimiz kısa, öz ve net bilgilerle yapılacak tadilat türüne göre dikkat edilmesi gereken noktalara değineceğiz. Öncelikle, bir işyeriniz varsa veya yeni bir işyeri açıyorsanız mutlaka bir takım yeni düzenlemeler yaptırmanız gerekecektir. Peki nereden başlanmalı ve nelere dikkat edilmeli? Önceliklerinizi belirlemelisiniz. Eğer mülk sahibi iseniz masraftan kaçmadan çok iyi bir tadilat yaptıracağınız gibi eğer mülk sahibi değilseniz, işin ucuz kısmını da göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

İşyeri tadilatı

İşyeri tadilatında dikkat edilmesi gereken hususları bu kısımda açıklayacağız. Yaptıracağınız tadilat ister ofis tadilatı, ister mağaza tadilatı, ister fabrika tadilatı olsun izlemeniz gereken yol aynıdır. He ne kadar uygulamada ve ihtiyaçlar farklılık gösterse de yöntem aynıdır. Tadilatı yapılacak işyerinin kullanım amacına göre tüm detaylar üzerinde düşünülmelidir. Kırım, döküm, hafriyat, alçıpan duvar, cam bölme duvar, asma tavan, elektrik sistemi, aydınlatma, tesisat sistemi, havalandırma sistemi, ısıtma ve soğutma sistemi, tuvalet ve banyo içindeki uygulamalar vb. daha onlarca detay sayabiliriz.

Büro tadilatı

Büro tadilatı yapılırken, kime yaptırdığınız çok önemlidir. İşin en önemli kısmı şüphesiz tadilat firması seçimidir. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra en az üç firmadan teklif alınması doğru olacaktır. Böylelikle gelen tekliflerle birlikte eksik gördüğünüz kısımları da görme fırsatı bulacaksınız. Zira tadilat firmaları detaylı keşif sonrası teklif vermekte ve düşünemediğiniz bazı detayları sizden daha iyi görebilmekteler. Kesinlikle ücretli keşif yapan firmalardan uzak durulmalıdır. Bu işi hakkıyla yapan tüm tadilat şirketleri keşifleri ücretsiz yapmaktadır. Keşif sonrası tekliflerin elinize geçmesiyle birlikte yapılacak işlerin listesi daha da netlik kazanacaktır. Hiçbir zaman tadilat başlangıcıyla sonu aynı liste üzerinde devam etmez. Mutlaka işin akışı sırasında bazı yerlerde değişikliğe gidilir, iş eksiltilir veya iş artırılabilir. Bu yüzden hem işveren hem de yüklenici revize olayını kabullenmelidir.

Tadilat firması seçimi ve anlaşma

  1. Ücretsiz keşif yapıp, tüm detayların yer aldığı bir teklif sunması.
  2. Teklifte yapılacak işleri ve kullanılacak malzemeleri, markaları, miktarları ve fiyatlarıyla birlikte yazması.
  3. Ödeme seçeneklerini, ödeme koşulları, şeklini ve zamanını ayrıntılı olarak yazması.
  4. Faaliyet belgesini, vergi levhasını teklife eklemesi önemlidir.
  5. En can alıcı kısmı ise referanslar kısmıdır. Çünkü bir firmanın kalitesini kesinlikle daha önce bitirmiş olduğu işleri inceleyerek anlayabilirsiniz. Veya bizzat gidip inceleyemiyorsanız referansları telefonla arayarak ilgili firma hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ofis İşyeri Büro Tadilatı, yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ışığında yapılırsa yüksek düzeyde memnuniyet sağlanır. Tadilat işleri ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için ZAP YAPI’yı arayabilir ya da mail atabilirsiniz. Müşteri sorumluları en kısa sürede size gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır.