Helikopterli Şap Uygulaması Nedir?

Helikopterli şap uygulaması, halk arasında helikopterli beton ya da helikopterli perdah olarak bilinen helikopterli şap, teknolojinin sağladığı tüm unsurları kullanmaktadır. Böylece farklı amaçlar doğrultusunda hizmet veren önemli bir yapı haline geliyor. Beton üzerine zemin izolasyonu, görsel güzellik ile beraber özel kullanım çalışmaları doğrultusunda profesyonel bir hizmet sağlanır. Özel aşamalar ve teknikler üzerinden ele alınan çalışmalar, konusunda tecrübe sahibi uzmanlar ışığı altında gerçekleşmektedir. Böylece düz ve pürüzsüz bir alan ile beraber izolasyon üzerinden sağlıklı bir kullanım zemini oluşturulmaktadır.

Helikopterli Şap Nasıl Uygulanır?

Baştan sona aşamalı olarak gerçekleştirilen helikopterli şap, tüm alanda istenilen etkinin yaratılması için uygulanır.

  • İlk olarak helikopterli şap kullanılacak olan alan kir, toz ve yağ gibi durumlardan tamamen arındırılır.
  • Şap yapılacak olan yüzey dört köşe ile dört kenardan teraziye alınır.
  • Ardından beton dökümü yapılır.
  • Bu işlem gerçekleşirken mastarlama yapılır ve mala yardımıyla pürüzlü yüzeyler tamamen giderilir.
  • Daha sonra helikopterli şap kullanmak suretiyle perdah işlemi başlar.

Bütün bu çalışmalar doğrultusunda beton üzerinde parlak ve pürüzsüz bir yüzey oluşana kadar devam eder. Böylece yüzeyde harika bir görünüm oluşur ve amaca uygun şekilde zemin uzun yıllar güvenle kullanılabilir.

Farklı Renkler Üzerinden Düzgün Görünüm ile Helikopterli Şap

Beton zemin üzerinde işlemler tamamlandıktan sonra farklı renkler kullanılacak ise, döküm yapmak suretiyle uygulanır ve ardından helikopterli şap kullanılır. Bu sayede zeminin her kısmında eşit oranda renk üzerinden kusursuz bir düzlük eşliğinde alan oluşturulur. Zemindeki seviye farklarını ortadan kaldırmak amaçlı alınan helikopterli şap, özellikle bu işlem uygulanırken toz kalkmaması ve sağlıklı biçimde işlem yapılması için ele alınır. Bu konuda hangi renk uygulanırsa uygulansın hatasız biçimde ve pürüzsüz, düz bir zemin oluşturulur.

Bu doğrultuda kot alınması, beton dökümü ve mastarlama ile beraber alanın koruması süreç içerisinde yer alır. Böylece beton zemin parlak bir görünüm elde edene kadar helikopterli şap uygulaması, kurumsal bir anlayışa profesyonel ellerde gerçekleşir. Tabii bir günün ardından herhangi bir çatlama oluşmaması için, belli aralıklarla kesim yapılmak suretiyle derz dolgu uygulaması da ele alınır. Bu da uzun yıllar sağlıklı ve düzgün bir biçimde zemin beton parlak görünüm altında kullanılmasına olanak vermektedir.

Özel Tasarım Helikopterli Şap

Helikopterli şap, çok daha hızlı ve geniş fonksiyonel yapısı ile kullanım imkanı sağlayan, zemin yüzeylerinin parlak görünmesi için birebir tasarımdır. Aynı zamanda zemindeki yükseklik farklarının ortadan kaldırılması için önemli bir potansiyel teşkil etmektedir. Yüksek teknolojiye sahip tasarım altında kullanılan helikopterli şap, günümüzde pek çok alan için akılcı çözüm yöntemleri sağlıyor. Otopark, birçok farklı işyeri, değişik kapalı alanlar ve ihtiyaç duyulan her yerde kullanım imkanı veriyor. Böylece oldukça hoş bir görünüm ile beraber özellikle müşteri gözünde prestij elde etme şansı yakalanır.