Ev Tadilatı

Ev Tadilatı, Banyo Tadilatı, Mutfak Tadilatı, Boya Badana İşleri, dahil tüm tadilat işlerinizde güvenilir marka ZAP YAPI. Ücretsiz keşif, % 100 memnuniyet.  Bu sayfamızda ev tadilatı ile ilgili en başından en sonuna kadar tüm gerekli bilgilere yer verilecektir. Yaptıracağınız tadilat dekorasyon; ev, işyeri, fabrika, hastane, ofis vb. olabilir. İzlenecek yol hepsinde de aynıdır. Yapılacak işler önceden konuşulur ve yapılması zorunlu olan işler sıralanır. Yapılması planlanan Tadilat İşleri belirlendikten sonra, sıra işi yaptıracağınız firma seçimine gelir. Firma seçimi tadilat kararından daha önemlidir.  Doğru firmayı seçtiğiniz takdirde işinizin % 90’nını bitirmişsiniz demektir. Pekiyi doğru tercihi nasıl yapacağız? Genellikle Tadilat firmaları ücretsiz keşif yapar. 2 veya 3 firmadan keşif yapıp fiyat telifi vermelerini isteyin. İşinin ehli ustalar keşif yapıyorsa size mutlaka önerilerde bulunacak ve olması gerekeni sizinle paylaşacaktır. Projelendirme aşaması size az çok firma hakkında bilgi verecektir. Ev Tadilat Fiyatları malzeme ve yapılacak işçilik kalitesine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Ev Tadilatı

Teklifleri değerlendirirken göz önünde bulundurmanız gereken çok önemli kriterler sırasıyla şöyledir: Firmanın vergi dairesi, vergi numarası, İstanbul Ticaret Odası kaydı ( belge ), Açık adresi, web sitesi ( inceleyin), daha önce yapmış oldukları işler ( yazılı ve görsel ), ödeme seçenekleri ( peşin ödeme, kredi kartıyla ödeme, senet ile ödeme, Ev Tadilat Kredisi ile ödeme, çek ile ödeme ), En az 5 yıl yapılacak işçilik ve kullanılacak malzeme garantisi, mutfak ve banyo işlerinde son şeklinin nasıl olacağını 3 boyutlu çalışmayı sunması vb. Bu kriterleri barındıran bir şirket gerek temizlik gerek disiplin gerekse titizlik gibi sizin tüm hassasiyetlerinizi dikkate alacaktır. Ev Yenileme ciddi bir iştir. İster lokal ister komple ev yenileme işlemi yaptırın yukarıda belirtilen maddeler mutlaka kayda değer görülmelidir.

Mutfak Tadilatı

Mutfak Tadilatı mümkünse daireye taşınmadan yapılmalıdır. Fakat taşındıktan sonra yapılıyorsa dikkat edilmesi gereken birkaç madde var. İşte onlardan birkaçı: Evin hanımıyla bizzat müzakere yapılmalı ve istekleri can kulağıyla dinlenmelidir. Tezgah boyu önemlidir. Mutfak Dolapları kaç çekmeceli ve dolaplı olması gerektiği konuşulmalı. Tabi bunlar hepsi üretimden önce görüşülmeli ve karara bağlanmalı. Islak zemin tadilatlarında yani mutfak-banyo, elektrik ve su tesisatı çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle garanti veren firmalar eski elektrik ve su tesisatlarının yenilenmesinden yanadır. Nedeni ise zamanla yıpranıp işlevini yitirmiş tesisatlarda oluşacak sızıntı veya kaçak diğer imalatlara zarar verecektir. Mutfak modelleri 3 boyutlu olarak tasarlanmalıdır. Hazır mutfak dolapları kullanılacaksa ürün alınmadan mutlaka görülmelidir. Dekorasyon firmaları genelde dolaplar hazır olmadan işe başlamazlar fakat siz yine de buna dikkat edin. Kırım döküm işi 2-3 gün sürmesi, dolaplar için de 1 ay beklemeniz sinir bozucu olabilir. Mümkünse işe başlamadan seçim gerektiren eviye, fayanslar, tezgah, dolap ve diğer malzemeler alınıp hazırda bekletilmelidir. Malzeme seçiminde sıradanın dışına çıkıp örneğin mutfak duvarlarında duvar kağıdı, yerlere fayans yerine suya dayanıklı parke yaptırabilirsiniz. Mutfak dolabı fiyatları ise hazır malzeme ve özel yapımda bayağı farklılık gösterir. Son olarak mutlaka mutfak tezgahınızı granit seçin. Hem sağlıklı hem çizilmez hem de leke tutmaz.
 

Ev Tadilatı
 

Banyo Tadilatı

Banyo Tadilatı kırım dökümün ardından vitrifiye, duşakabin, gömme rezervuarlı klozet, lavabo ve musluklar, Banyo Dolabı, ayna ve havlupanın düzenlemesi veya yenilenmesi işlemlerinden mevcuttur. Eğer sadece Banyo yenileme işlemi yapılacaksa ev tadilatında izlenecek yol burada da izlenir. Yine doğru usta veya firma seçimi işin önemli bir kısmını bitirmiş olacaktır. Islak zemin tadilatlarında en önemli husus su izolasyonudur. Dört dörtlük bir banyo yaptırıp ardından alt komşunuzun tavanı damlıyorsa o banyoyu tekrar kırmanız anlamına geliyor.  İşi üstlenecek firma Banyo modelleri hakkında size bilgi verip banyonuzun son şeklinin nasıl olacağını size bilgisayar ortamında göstermelidir.
 

Ev Tadilatı
 

Boya Badana

Boya Badana tavan ve duvarlarda gerekli tadilatların ardından standartlara uygun bir boya ile iki kat şeklinde şartnameye uygun olarak uygulanmalıdır. Ev boyama işlemi sağlık açısından boyacı ustası tarafından 2 yılda bir yapılmalıdır. Boyacı, işe başlamadan önce gerekli bantlama ve koruma işlemlerini tamamlamış olması gerekir.  Ev boş olsa dahi yine zemine ve boya olmasını istemediğimiz yerlere hışır örtü ile kapatılmalıdır. ZAP YAPI olarak Jotun boya önermekteyiz. Duvar boyası olarak dünyanın en kaliteli boyası olarak bilinmektedir. Duvar boyası renkleri binlerce pigmentten oluşmaktadır. İşinizi yapan kurum kullanacağı boya kartelasını da size sunacak ve seçim yapmanızı sağlayacaktır.
 

Ev Tadilatı
 

Tadilat Firmaları

Tadilat Firmaları lokal veya genel onarılması veya yenilenmesi gereken ev ya da işyeri gibi meskenlerin tüm işlerini yapabilen kurumsal yapılardır. İstanbul Tadilat Firmaları arasında örnek gösterilen ZAP  YAPI, müşteri memnuniyetini kendine misyon edinmiş bir tadilat firmasıdır. İç Dekorasyon Firmaları, bireysel çalışan ustalardan farklı olarak itibarları düşünmek zorundalar. Bu bakımdan verilen sözlere sadık kalmak ve müşteri memnuniyeti son derece önemlidir.

Komple Tadilat

Tüm tadilat dekorasyon işlerinin bir arada yapılması işlemine komple tadilat denir. Bu tanım tüm meskenlerin kısmi veya genel onarım veya yenilenme işlemlerini kapsar. ZAP YAPI olarak ev, iş yeri, fabrika, hastane vb. yapıların tüm tadilat işlemlerini yapmaktayız. www.zapyapi.com

Başlıca Hizmetlerimiz

 • Daire Tadilatı
 • Villa  Tadilatı
 • Müstakil ev tadilatı
 • Komple tadilat (anahtar teslim tadilat)
 • Eski ev yenileme
 • Cafe tadilatı
 • Ofis tadilatı
 • Mağaza tadilatı
 • Otel tadilatı
 • Fabrika Tadilatı
 • Ev tadilatı