Dış Cephe Mantolama Fiyatları

Dış Cephe Mantolama Fiyatları

 

Dış Cephe Mantolama fiyatları, EPS ve Taşyünü olarak farklılık gösterir. Strafor (EPS ) mantolama 2020 yılı için ortalama m2 fiyatları 75-85 Türk Lirası iken Taşyünü Mantolama 95-125 Türk Lirası arasında olması beklenmektedir.

Mantolama m2 fiyatları, farklı nedenlere bağlı olarak her bina için değişkenlik gösterebilir. Fiyata etki eden birden çok unsur mevcut. Verilen hizmetin kalitesi, kullanılan malzemeler, yapılan ek işler, cepheye iskele kurulum kolaylığı,  binanın girinti çıkıntı oranına göre malzemenin cepheye uygulama kolaylığı gibi etkenler fiyatta belirleyici olmaktadır.

Temel olarak tüm mantolama firmaları mutabık kaldığı sabit bir fiyat söz konusu değildir. Genelde firmalar keşif sonrası net bir teklif sunabilirler. Bu yazımızda Dış Cephe Mantolama fiyatları hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz. Karar alma sürecinde apartman yönetimlerine ve kat maliklerine mutlaka faydası olacak bu makaleyi sonuna kadar dikkatlice okumanızı öneririz.

İstanbul Mantolama Fiyatları hakkında bilgi, ödeme seçenekleri, yalıtım kredisi ( eko kredi ) ve işin en başından en sonuna kadar aklınıza takılan tüm detaylar için örnek dış cephe mantolama firması ZAP YAPI’yı arayabilirsiniz. Ücretsiz keşif formumuzu doldurarak mantolama fiyat teklifi talebinde bulunabilir ya da 0216 422 89 11 numaralı telefondan ZAP YAPI ısı yalıtım uzmanlarına bağlanarak sorularınıza cevap alabilirsiniz. Ayrıca Referanslarımız sayfasından daha önce yapmış olduğumuz işlerimizi inceleyebilir, muhataplarımızın bize yazdıkları teşekkür mektuplarımızı okuyabilirsiniz.

Bina dış cephe mantolama fiyatları her yıl bir önceki yıla göre %15 ile %30 arasında zamlanmaktadır. Örneğin, mantolama m2 fiyatları 2017 yılında 40 TL civarında iken, mantolama m2 fiyatları 2018 yılında 55 TL’ye, mantolama m2 fiyatları 2019 ise 65 TL’ye çıktı. 2020'de ise 75-85 TL arasında olması bekleniyor. Enerji verimliliği kanunu çerçevesinde zorunla hale gelen bina mantolama işleri, gün geçtikçe daha da pahalı hale gelmektedir. Doğalgaz faturasından ve klima giderlerinde ortalama 3-4 yıl gibi kısa bir sürede kendini amorti eden bu maliyet, ayrıca binalara hem artı değer katıyor hem de kışın sıcak yazın da serin ortamlar oluşturarak apartman sakinlerinin yaşam kalitesine olumlu katkı sunuyor.

Mantolama fiyat analizi

Mantolama maliyetleri aşağıda sıralayacağımız nedenlere bağlı olarak değişmektedir.

Malzeme kalitesi: Kullanılacak malzemenin TSE, CE, ETAG belgelerine sahip olması gerekir. Paket sistemi olması önemlidir. Yani sıvasından boyasına kadar hepsinin aynı markaya ait paket sistemi olması gerekir. Ayrıca malzemenin cinsi ve kalınlık seçimi de fiyatta farklılık oluşturur.

İşçilik kalitesi: Yüklenici firmanın iş yapış kalitesi de fiyata bir nebze etki edecektir. Fakat doğru firma seçimi yapıldığı takdirde işin en önemli aşaması hal olmuş sayılacaktır. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli kriter, işi yapacak firmanın referans değerlendirmesi ve memnuniyet araştırmasıdır.

Binanın yüksekliği:  Bina ne kadar yüksek ise işçilik giderleri o kadar artmaktadır. Malzemelerin 3. Kata taşınması var.  Bir de 20. Kata taşınması var. Ayrıca ustaların çıkış ve iniş süreleri de arttığı için zaman kaybından ötürü yaptıkları iş oranı da azalmaktadır. Ve bu da dış cephe ısı yalıtım fiyatına artı değerde etki etmektedir.

Binanın girinti çıkıntı oranı: Bazı bina cepheleri düzdür. Düz olan cephelerde bir usta rahatlıkla 40-50 m2 mantolama yapabilir. Ancak cephede çıkıntılar, girintiler vs. oldu mu usta malzemelerin kesimi ve uygulamasında vakit kaybettiğinden günlük en çok 20-30 m2 alan yapabilir.

Demir korkuluklar: Hemen hemen tüm eski binalarda bu sorun mevcut. Alt katlarda bulunan dairelerin pencere korkulukları ve bazı kapalı balkonların dışlarında bulunan demirler. Bu demirler sökülmeden sağlıklı bir uygulama yapmak mümkün değil. Bu demirlerin sökümü, gerekmesi durumunda küçültülmesi, boyanması ve tekrar takılması, dış cephe kaplama fiyatları için ek bir fiyat demek.

Pencere altı mermerler: EPS Mantolama veya Taş Yünü Mantolama malzemeleri cepheye uygulandığında bazı kapı ve pencere altı mermerleri kısa kalmaktadır. Mermerden süzülen suların mantolamanın içine akmaması için alüminyum denizlik kullanılmaktadır. Bazı binalarda yüzlerce metre tül denizlik kullanılmak zorunda kalınabilir. Dolayısıyla bu da ek bir maliyet demek.

Dekoratif unsurlar: Kat silmesi, söve, fuga, köşe taşı gibi akrilik esaslı ve binaya estetik bir görüntü katan malzemelerin kullanımı da ek bir maliyet demek.

Dış Cephe Mantolama 2020 Fiyat Listesi

NOT : Aşağıda metrekare fiyatı kısmını boş bırakmamızın sebebi binaya göre değişkenlik göstermesindendir. Malzeme ile birlikte uygulama, iskele, iş güvenliği ve diğer yukarıda belirttiğimiz nedenlerden ötürü fiyatta farklılık oluşturyor. Fakat ücretsiz keşif sonrası her şey dahil net bir fiyat verilebilir.

Baumit Startherm 5 cm EPS Isı Yalıtım Sistemi 2020 metrekare fiyatı…….?

 • Sadece Baumit'te 15 yıl gerçek garanti
 • Her mevsimde konforlu mekân iklimi sağlanır
 • Yeni yapılarda bir ömür boyu enerji maliyetlerinden tasarruf edilir
 • Duvar yapılarının çatlaklara ve çevre etkilerine karşı korunması sağlanır
 • Dekoratif cepheler oluşturulmasına imkan sağlar
 • Küflenmeye karşı koruma sağlanır
 • CO2 emisyonunun azaltılması sayesinde çevre korumasına katkı sağlanır
 • Binanızın değeri artar
 • Daha ince duvar yapısı sayesinde mekândan kazanılır
 • ETAG 004 standardına uygun test edilmiş ve sertifikalıdır.
 • TSE ve CE belgelidir.

Baumit Nivofix Yapıştırma sıvası                                 

Baumit Startherm EPS (5 cm) 16 dansite               

Baumit Plastik Çivili Dübel 10 cm                               

Baumit Star Tex sıva Filesi  ( 160 gr )                        

Baumit PVC köşe profili fileli 2,5 mt.                         

Baumit Procontact Yalıtım Sıvası                                

Baumit Uni Primer Astar                                               

Baumit Classico Special 1.5 mm Dekoratif Sıva  

Baumit StarColor Silikonlu D. C. Boyası ( 2 kat)

 

Fawori 5 cm EPS Mantolama 2020 metrekare fiyatı…….?

Fawori Karbonlu EPS Isı Yalıtım Levhası       

Fawori Levha Yapıştırıcısı

Fawori Yalıtım Sıvası                                   

Fawori Mekanik Tespit Dübeli

Fawori Sıva Filesi

Fawori PVC Donatılı Köşe Profili

Fawori Dekoratif Kaplama

Fawori Dış Cephe Boyası    

 

Filli Boya Capatect Dalmaçyalı 5 cm EPS Mantolama 2020 metrekare fiyatı…….?

Filli Boya Capatect Dalmaçyalı Karbonlu EPS Isı Yalıtım Levhası    

Filli Boya Capatect Dalmaçyalı Levha Yapıştırıcısı                           

Filli Boya Capatect Dalmaçyalı Yalıtım Sıvası                                   

Filli Boya Capatect Dalmaçyalı Mekanik Tespit Dübeli

Filli Boya Capatect Dalmaçyalı Sıva Filesi

Filli Boya Capatect Dalmaçyalı PVC Donatılı Köşe Profili

Filli Boya Capatect Dalmaçyalı Dekoratif Kaplama

Filli Boya Dış Cephe Boyası   

 

Polisan Exelans Enerji 5 cm EPS Mantolama 2020 metrekare fiyatı…….?

Polisan Exelans Enerji Karbonlu EPS Isı Yalıtım Levhası     

Polisan Exelans Enerji Levha Yapıştırıcısı

Polisan Exelans Enerji Yalıtım Sıvası

Polisan Exelans Enerji Mekanik Tespit Dübeli

Polisan Exelans Enerji Sıva Filesi

Polisan Exelans Enerji PVC Donatılı Köşe Profili

Polisan Exelans Enerji Dekoratif Kaplama

Polisan Dış Cephe Boyası  

 

Weber Saint-Goben 5 cm EPS Mantolama 2020 metrekare fiyatı…….?

Weber S-G Karbonlu EPS Isı Yalıtım Levhası       

Weber S-G Levha Yapıştırıcısı

Weber S-G Yalıtım Sıvası

Weber S-G Mekanik Tespit Dübeli

Weber S-G Sıva Filesi

Weber S-G PVC Donatılı Köşe Profili

Weber S-G Dekoratif Kaplama

Weber S-G Dış Cephe Boyası  

 

Dış cephe mantolama fiyatları öğrenmek ve binanıza en uygun fiyat teklifi almak için örnek mantolama firması ZAP YAPI bir telefon uzağınızda. En uygun fiyat, her bütçeye uygun ödeme, 15 yıl gerçek garanti, tüm riskler sigortası, ücretsiz Enerji Kimlik Belgesi temini, % 100 memnuniyet ve daha birçok avantaja sahip olabilirsiniz. Biz sizi arayalım. Ücretsiz keşif formumuzu doldurun en kısa sürede sizinle irtibata geçelim. ZAP YAPI  çağrı merkezi: 0216 422 89 11 Whatsapp: 0532 271 26 96