Daire İçi Boya Badana İşleri

Daire İçi Boya Badana İşleri lider firma konumundaki ZAP YAPI, kullandığı kaliteli malzeme, uygun fiyat avantajları  ve profesyonel işçilikle İstanbulluların birinci tercihi haline geldi. Bu yazıda mekanını boyatmak isteyen insanların kafasındaki boya badanaya ilişkin tüm soru işaretlerini giderecek cevaplara yer vereceğiz. Boya badana işlerinizi varsa, önce nereden başlamalısınız?
 

Daire içi boya badana işleri
 

Karar Süreci

Öncelikle boyama işlemi yapacağınız yerin detaylarını bir kağıda dökün. Tam olarak boyanacak bölümler nelerdir? Bunların net olması gerekiyor. Örneğin: Kapı ve pencereler, bahçe duvarı, korkuluklar, ahşaplar gibi yerler boyanacak mı? Ekstra yapılacak işleri de belirtmenizde fayda var. Boyacı Ustası.

Firma Seçimi

İşinizi kime yaptıracağınız konusu işin en can alıcı kısmı. İşinizi her hangi bir Boya Badana Firmaları mı, yoksa bağımsız çalışan tanınmadık bir ustaya mı yaptıracaksınız?  Firmayla çalışmanın birçok avantajı vardır. Yeri yurdu bellidir. Referans verebilir. Fatura kesebilir. Ustaları işinin ehli ve sertifikalıdır. Ustaları sigortalıdır. Firma yaptığı işin arkasında durur. Ya da bağımsız çalışan bir ustayla çalışmak isterseniz, her mahalle bakkalından bir Boya Badana Ustası  telefonunu alabilirsiniz. Ancak çevrede tanınmayan referans veremeyen ustaları evinize sokmanız daha sonra mağduriyetler doğurabilir.
 

Daire içi boya badana işleri
 

Nereden başlanmalı?

Boyama işlerine başlamadan önce mutlaka keşif yapılmalı. Ezber fiyat veren usta ve firmalar sizi yanıltabilir. Çünkü her yapının kendine göre zorlukları ve kolaylıkları vardır. Boya kalitesine ve renklerine karar verildikten sonra evin boyanmaya başlayacağı tarih belirlenir ve o tarihte işe başlanılır. Dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır: Boyanacak alanlar toz ve kirden arındırılmalıdır. Çatlak ve yarıklar macun ile onarılmalıdır. Malzemeler koruyucu naylonla bantlanmalı, Pencere, kapı kenarları ve ince fırça darbeleri isteyen yerler özenle bantlanmalı, tavandan başlanacak şekilde özen ve titizlik içinde boyama işlemi yapılmalıdır. İlk 4 saat boyalı alana her hangi bir müdahale edilmemelidir.  Boya Badana Ümraniye

Renkler

İç cephe renklerinde farklı tonda yüzlerce seçenek mevcut. Bu tamamen kişinin kendi zevkiyle ilgili. Kişi kendi özel renkleri veya dönemine göre moda renkleri de tercih edebilir. Yada daha profesyonel bir yaklaşımla  Boya Badana Uygulamasıyla evinizi moda renklerle bezenmiş olmasını istiyorsanız, bir dekoratöre başvurabilir veya www.zapyapi.com uzmanlarına danışabilirsiniz.

Fiyatlar

Boya badana fiyatları, uygulama yapılacak yapı için fiyat belirlenirken birkaç unsur ön plana çıkar. Yapının büyüklüğü, yapının boş olup olmadığı, bulunan eşyaların yoğunluğu, kullanılacak boyanın kalitesi, ince işçiliğin miktarı gibi bir çok neden fiyata etki eder. ZAP YAPIolarak tüm bu nedenleri göz önüne alarak en uygun fiyatı ve en iyi hizmeti bir arada sunuyoruz. 
 

Daire içi boya badana işleri