Mantolamayı Hangi Firmaya Yaptırmalıyız?

 

Eski binalarda her zaman için ısı kaybı meydana gelmektedir. Isı kaybı aynı zamanda doğal gaz tüketimini artırmaktadır ve ısınma problemi meydana getirmektedir. Mantolama, ısı kaybının önlenmesinde ve binanın enerji kaybını minimum seviyeye düşürmektedir. Enerji Kimlik Belgesi alımında binanın kimlik sınıfını üst seviyeye çıkaracak mantolama, artık her bina için olmazsa olmazdır. Dış cephe mantolama işin ehli olan firmalara yaptırılmalıdır.

 

Profesyonel Elemanlara Sahip Olmalıdır

Dış binanın soğuktan etkilenmemesi için yapılması gereken en önemli işlem mantolama işlemidir. Mantolama işleminin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için bu işin uzmanlarına ihtiyaç vardır. Keşif hizmetinde dış cephe işleminde en iyi sonucu almak isteyen firmalar tercih edilmelidir. Bu işte uzman olan elemanlara sahip firmalar, uygulama zeminini en iyi şekilde inceler. Zeminin uygun olup olmadığını test eden profesyonel elemanlar, gerekli zemin uygulamalarını dikkatli bir şekilde analiz eder.

İşin ehli firma elemanları çalışma saatini ve tarihini en iyi şekilde belirler. Uygulama saatinin ve tarihinin belirlenmesi için haftalık hava durumu tespiti yapılır. En uygun günde mantolama işlemi yapılır. Metre kare birim fiyatına göre fiyatlandırılan bu işlem, ısı izolasyonunda profesyonel bir çözümdür. Dış cephe mantolama firmaları uygulama yapılacak binayı görmeden fiyat vermemektedir.

 

İş Güvenliğine Önem Vermelidir

Tadilat dünyasının en önemli konusu olan mantolama, iskele kurulumu gerektiren bir iştir. Sıradan ve güvenli olmayan iskeleler, bu kategoride ciddi anlamda can ve mal kaybına neden olabilir. Ayrıca baretsiz çalışmak ve güvenlik kemeri kullanmamak iş güvenliği konusunda ciddi anlamda ihmaldir. Güvenlik konularına dikkat eden firmalar, tadilat işleminin başından sonuna kadar sorunsuz bir şekilde çalışır.

 

 

Kaliteli Malzeme Kullanmalıdır

İş güvenliği ve profesyonel keşif işlemleri kadar kaliteli malzeme kullanımı da önemli bir konudur. Alçı pan yapıştırıcı, dübel, strafor blok ve boya kalitesi, mantolamanın kalitesini doğrudan etkiler. Bu konularda güvence veren firmalar ilk aşamada tercih edilmelidir. Tercih yaparken bu kategoride güvenilir bina mantolama yapan firmaların tercih edilmesi, mantolama dış cephe çalışmasının başarılı olmasında önemli rol oynayacaktır. İşçilik iyi de olma malzeme kötüyse mantolama işinde istenilen sonuç alınamaz.

 

Kısa Sürede İş Teslimatı Yapmalıdır

Tadilat sözleşmesinde belirtilen süre zarfında iş teslimatı yapan firmalar tercih edilmelidir. Zamanında iş teslimatı, iş dünyasında ve sosyal hayatta zaman kaybını önler. Özellikle iş dünyasını olumsuz etkileyen tadilat işlerinde kısa sürede iş teslimatı yapan firmalar tercih edilmektedir. İş gücü kaybını ve iş günü kaybını engelleyen bu firmalar, kısa sürede tadilat işleminin gerçekleşmesinde önemli rol oynamaktadır.

Referans sahibi olmayan, profesyonel işçilik ve kaliteli malzeme ile mantolama işlemi gerçekleştirmeyen firmalar tercih edilmemelidir. Bu sektörde uygun fiyat konusu değil profesyonel işçilik ve kaliteli malzeme önemlidir. Uzun vadede düşündüğünüz zaman kaliteli malzeme ve uzman işçilik önem kazanmaktadır.