Helikopter beton nedir

helikopter beton nedir

 

Helikopter beton, sağlam ve düzgün yüzeyler elde etmek amacıyla zemine beton atılır ve üzeri helikopter pervanesi gibi dönen makine ile pürüzsüzleştirme işlemidir. İnşaat sahasında veya çevresinde beton yapılan bir yerde bulunduysanız, betonun nasıl düzleştirildiğini görmüşsünüzdür. Arkadan itmeli olarak bilinen türüyle diğer bir adı ile helikopterli şap uygulaması yapan makineler bu işte kullanılmaktadır. Betonun üzerinde mala yapmayı kolaylaştıran ve düz bir görünüm elde etmek için yüz üstü çalışan elektrikli bir makinedir. Günümüzde bu makinelerle çalışarak beton yüzeyleri pürüzsüz hale getirmek oldukça verimlidir. El ile yapılan yüzey düzleştirme işlemlerine göre %75 daha az iş gücü kullanımı gerektiriyor. Bunların yanı sıra helikopterli beton uygulaması boyunca geleneksel yöntemlerde kullanılan alet masraflarından da hem sizin hem de müşterilerinizin para ve zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor.

Helikopterli beton uygulamaları büyük boyutlu projelerde zamandan tasarruf sağlamak için kullanılır ve el ile yapılan işten daha etkilidir. Bir nevi elektrikli mala olarak da adlandırılabilir. Kullanımı için bir süre deneyim edinilmesi gerekir. Arkadan itilerek sürülen modeli ve koltuklu olarak çeşitleri vardır. İnşaat alanlarındaki en değerli ve uzun vadeli yatırımlardan biridir ve helikopterli şap uygulaması için vazgeçilmez bir araçtır. Yüzey kalitesinden ödün vermeden hızlı bir şekilde en iyi görünümü elde etmek için helikopterli beton İstanbul ‘da ve Türkiye genelinde yaygın olarak tercih edilmektedir. Klasik beton taşlama makinelerine göre daha hızlı ve daha fazla yüzey işleyerek haftalarca süren iş yükünüzü birkaç güne sığdırmanızı sağlayacaktır. Ekstra ücreti ve iş kaybını önleyerek yüzey görünümünden ödün vermemiş olursunuz. Eğer profesyonel bir şekilde kullanılırsa doğru araç gereçler ile yüzey parlatma ve elmas taşlama işlemini de yaparak mükemmel yüzeyler elde etmenizi sağlar.

Helikopterli beton fiyatları

 

helikopterli beton fiyatları

 

Helikopter beton fiyatlarını etkileyen birçok madde var. Helikopter beton atılacak alanın Örneğin beton atılacak zeminin toprak ve eski kırık beton olması farklı işlem gerektirdiğinden fiyatta da farklılık gösterir. Eğer toprak ise CSB ile düzleştirme gerekebilir. Ayrıca beton atılan tüm toprak zeminlere en az bir kat ÇESAN ( çelik hasır ) kullanılmalıdır. Kırık beton zeminlere ise beton atılmadan önce sadece lateks sıvısı atılması yeterlidir. Ayrıca dramix, elyaf, yüzey sertleştirici, kür, cila gibi diğer katkı maddelerinin kullanılıp kullanılmaması da fiyata etki eder. Kısaca tüm durumlar için geçerli olan bir fiyat söz konusu değildir. Ancak yapılacak alan yerinde keşif edildikten sonra ya da tüm detaylar ve fotoğraflar paylaşıldıktan sonra bir fiyat verilebilir. En temel gider kalemi betondur. Alanın kullanım amacına göre beton kalitesi belirlenir. C-25’ten C-40’dar normal alanlar için kullanılabilir. Minimum başlangıç maliyeti ile büyük getiri sağlayan helikopterli beton fiyatlarına oldukça hesaplı şekilde ulaşabilirsiniz. ZAP YAPI olarak helikopterli şap uygulaması ve fiyat konusunda müşterilerini her zaman memnun etmiştir. Elektrikli mala makinesine sahip olan firmamız büyük çaplı helikopterli beton uygulamalarında mükemmel yüzey görünümü elde ederek müşterilerini memnun edeceğinin garantisini vermektedir. İhtiyaçlarınıza göre çeşitliği olan helikopterli şap uygulamalarının kullanım alanlarına göre avantajları vardır ve bu yazıda kısaca bundan bahsetmiş olduk. İstanbul ‘da helikopterli şap hizmeti almak için mail gönderebilir veya telefon ile arayabilirsiniz.

Helikopterli beton uygulaması

 

helikopter beton uygulaması

 

Zaman konusunda oldukça avantaj sağlar. Helikopterli şap uygulaması yapan bir 5 kişilik bir ekip yaklaşık 1500 metre karelik bir alanı 1 günde bitirebilir ve bu da oldukça idealdir. Oldukça rekabetçi bir piyasada helikopterli beton fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Helikopterli şap yaptırmak isterseniz, önceliğinizin fiyat ve zaman olacağını için helikopterli beton İstanbul ve çevre illerde, yapılmakta olan inşaatlarda sıkça uygulanmaktadır. Bunların yanı sıra araç yolları, küçük ve orta ölçekli iş yerleri ve depolar, zemin döşemelerinde, köprü güvertelerinde ve beton duvar yapımında helikopterli şap uygulaması yapılmaktadır.

Beton parlatma endüstrisi, helikopterli şap uygulaması yapılarak verimli ve etkili bir sistem haline gelmiştir. Eğer beton zeminleri geleneksel yöntemler kullanarak cilalıyorsanız şimdi helikopterli beton fiyatları hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz.

 

Helikopter beton avantajları

 

helikopter beton avantajları

 

  • Kısa sürede uygulanır, zamandan tasarruf sağlar
  • Düzgün ve pürüzsüz bir yüzey elde edilir
  • Terazide ve parlak bir yüzey olması kullanım konforu da sağlar
  • Ekstra bir yüzey kaplama masrafına gerek kalmaz
  • Hazır ve kaliteli beton kullanıldığından uzun ömürlüdür
  • Tozuma yapmaz,
  • Farklı renklerde yapılabilir ( Gri, kırmızı, yeşil )
  • Her alanda kullanımı mümkündür
  • Geniş alanlarda hızlı sonuçlar elde edilir

Helikopter beton işlerinde uzman ekiplere ve son sistem makinelere sahip ZAP YAPI, işin en başından en sonuna kadar yanınızda. Tüm beton zemin işlerinizde bizi 0216 422 89 11 nolu telefondan arayıp sorularınıza cevap alabilirsiniz. Ayrıca Helikopter beton referanslarımız sayfasından daha önce yaptığımız işleri inceleyebilir firmamız hakkında fikir edinebilirsiniz. İletişim formumuzu doldurarak bize taleplerinizi iletebilir ya da info@zapyapi.com mail adresinden bize mail atabilirsiniz.